3 ieteikumi labāko riepu izvēlē

ziemas riepasDomājot par jaunu auto riepu iegādi, var rasties dažādi jautājumi- īpaši tādēļ, ka riepu piedāvājums mūsdienās ir visnotaļ daudzveidīgs. Turpinājumā daži ieteikumi, kas izvēli padarīs vienkāršāku.

Piemērotāko riepu izvēle atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, autoražotāja sniegtajām rekomendācijām, braukšanas paradumiem, sezonas.

Sezonai atbilstošas riepas – kādēļ tas ir tik svarīgi?

Automašīnai riepas jāmaina divas reizes gadā – pirms vasaras un ziemas sezonas sākuma. Taču ir autovadītāji, kuri ekonomijas nolūkos apsver iespēju riepas nemainīt. Tomēr tas ir ļoti riskanti, turklāt arī nekāda lielā ekonomija nesanāk. Sezonas riepas ir pielāgotas sezonai raksturīgajiem laika apstākļiem, sniedzot drošību un komforta līmeni uz ceļa. Un – piemēram, izmantojot ziemas riepas vasarā, tās nodils ļoti ātri, tādēļ arī nekāda lielā ekonomija nesanāks. Tātad – sezonai atbilstošas riepas ieteicams izvēlēties gan no drošības, gan ekonomijas viedokļa.

Vissezonas riepas  – vai laba izvēle?

Pārdošanā arī vissezonas riepas, ar kurām atļauts braukt visu gadu. Tas var šķist izdevīgs risinājums, tomēr pirms tam jāizvērtē vairāki aspekti. Pirmkārt, jāsaprot, ka vissezonas riepas, cik vien iespējams, pielāgotas dažādiem laika apstākļiem, taču tās nekad nepildīs savas funkcijas tik labi, kā konkrētai sezonai ražotas riepas. Vissezonas riepas var būt labs risinājums, ja ar automašīnu tiek braukts reti un mazus ceļa gabalus. Lielākiem attālumiem drošāk izvēlēties kvalitatīvas, sezonai atbilstošas riepas.

Vai cenai ir nozīme?

Būtisks aspekts, domājot par riepu izvēli, protams, ir arī to cena. Premium klases riepas gatavotas no kvalitatīvāka materiāla un sniedz daudzus ieguvumus – piemēram, samazina degvielas patēriņu un trokšņu līmeni, uzlabo automašīnas vadāmību. Taču tas nenozīmē, ka lētākas riepas nekam neder – pat ja līdzekļi ir ierobežoti, labāk izvēlēties jaunas budžeta klases riepas, nekā lietotas riepas.

Protams, cena nav vienīgais aspekts, kam pievērst uzmanību. Lai gūtu priekšstatu par riepām un to tehniskajiem parametriem, vērtīgi iepazīties ar neatkarīgo riepu testu rezultātiem, kas noteikti palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.